Harde grenzen aan geluidshinder horeca
28-04-2011
De gemeente Almelo legt de geluidshinder, die horecabedrijven in de binnenstad veroorzaken, aan banden. Het betrokken wijkplatform spreekt van een goede eerste stap. Koninklijke Horeca Nederland ziet bezwaren.
Geluidshinder verminderen in binnenstad
Met een aanpassing van de Algemeen Plaatselijke Verordening (APV) wil het college van B en W de klachten over geluidshinder in de binnenstad verminderen. Volgens wethouder Johan Andela worden de pijlen gericht op de ‘geluidsproductie’ bij zogenoemde incidentele festiviteiten, zoals liveoptredens. Daarvan mogen horecabedrijven in de Almelose binnenstad er elk maximaal zeven per jaar houden. De bewonerscommissie van de binnenstad heeft hem erop geattendeerd dat daardoor de situatie dreigt dat bewoners van het centrum ‘elk weekend in het lawaai zitten’. „Daarbij kwam dat de politie aangaf dat ze bij klachten vaak met lege handen staat omdat er voor geluidshinder geen harde grenzen gelden.”
Norm is aan de lage kant
Het college stelt de gemeenteraad nu voor om een maximale geluidsnorm van 65db(A)/78db© in de APV op te nemen. Ter vergelijk: een simpele wasdroger produceert 65 db(A); het getal 78db© geldt specifiek voor lage (bas)tonen. De geluidsbelasting wordt gemeten bij de voorgevel van bewonerspanden rond het bewuste etablissement. Waar voorzitter Harry Lucassen van het Wijkplatform Almelo Centrum de maatregel toejuicht, maar ook graag nog wat verder zou willen gaan, ziet Eveline Doornhegge, regioadviseur van Koninklijke Horeca Nederland, bezwaren. „Met name bij oude, slecht geïsoleerde panden is de norm aan de lage kant”, zegt ze.
Eline Dragt
© Uitgeverij PS: bv. Alle rechten voorbehouden.
Nieuws
- Ook rookverbod in Bulgarije
- Gemeente slaat alarm om versieringen
- Geen computerbier maar echt bier
- Onufer wint Bols Wereldkampioenschappen
- Passie voor koffiebonen en theeblaadjes
- Café-restaurant Kappers is Hofleverancier
- Beste hobbybier komt uit Tilburg
- Delfts Jubileumbier met koffie
- Start van Week van Nederlandse bier
- Helft horecastarters binnen drie jaar failliet







Ga naar